אוסטריה עם ילדים

טיול לאוסטריה עם ילדים הוא בחירה מצוינת, עד כדי כך שלא אמליץ לכם לבקר במדינה זו כיעד לטיול משפחתי ראשון שכן כל טיול שיגיע אחריו עשוי להיות פחות מוצלח .

מי זו אוסטריה ?

אוסטריה היא פדרציה במרכז אירופה המורכבת מ-9 מדינות.

גובלת במערב – בליכטנשטיין ובשוויץ ,בדרום – באיטליה ובסלובניה, במזרח – בהונגריה ובסלובקיה ובצפון – בגרמניה בצ'כיה.

לאוסטריה 9 מדינות : אוסטריה עילית ,אוסטריה תחתית , בורגנלנד , וינה ,זלצבורג , טירול , פורארלברג ,קרינתיה , שטיריה .

לפני שנבחר לטייל באחת (או יותר) מתוך תשע מדינות אוסטריה נכיר אותן קצת ;

מזרח אוסטריה

וינה (Wien) עיר הבירה של אוסטריה וכמובן נחשבת בעצמה לאחת מתשע מדינות בפדרציה . ממוקמת על נהר הדנובה במרכז אירופה , קרובה למדינות צ'כיה , הונגריה וסלובקיה .

וינה היא ללא ספק אחת מהערים היפות והמרשימות של אירופה . העיר היא לונה פארק לאוהבי מוזיקה קלאסית , ארמונות רומנטיים ועוגות מוקצפות בבתי קפה מגונדרים אך גם בה יש לא מעט פעילויות עם ילדים כמו בכל עיר אירופאית אחרת .
טיול לאוסטריה עם ילדים שיתחיל או יסתיים בוינה יכול להיות תוספת מעניינת עירונית לטיול טבע .

בורגנלנד (Burgenland) היא המדינה המזרחית ביותר באוסטריה , גובלת במזרח- בהונגריה , בצפון- בסלובקיה , במערב – באוסטריה תחתית שטיריה , ובדרום – בסלובניה וידועה בזכות הנוף האלפיני והאגמים שבה .

המדינה התקבלה לפדרציה האוסטרית בשנת 1921 (חדשה) , עיר הבירה שלה היא אייזנשטדט (Eisenstadt) .

אוסטריה עילית (Oberosterreich) מדינה בצפון אוסטריה , גובלת עם גרמניה וצ'כיה . עיר הבירה של אוסטריה עילית היא לינץ (Linz) עיר בעיצוב בארוקי ומודרני .

אוסטריה עילית ידועה כאזור ירוק ושופע שמורות טבע ואגמים כחלחלים ומזמינים . האגמים הם סיבה מצוינת לעבור בסופר קרוב ולקנות כמה פינוקים לפיקניק משפחתי .

אוסטריה תחתית היא מדינה בדרום מזרח אוסטריה גובלת עם צ'כיה וסלובקיה , קרובה מאוד לוינה . אוסטריה תחתית ידועה כאזור הררי ושופע כרמים ויערות ומגוון מנזרים וכנסיות .

עיר הבירה של אוסטריה תחתית היא סנט פולטן (Sankt Polten) שהיא גם העיר העתיקה ביותר במדינת אוסטריה תחתית , ולא נשכח את העיר קלוסטמבורג (Klosterneuburg) המוכרת בזכות הכרמים שבה והיין המצוין שתוכלו לשתות בה .

שטיריה היא מדינה באוסטריה ושניה בגודל שטחה אחרי אוסטריה תחתית .

רוב גבולותיה הם בשטחי אוסטריה למעט בדרום בו גובלת עם סלובניה .

ידועה בשטחים המיוערים שבה והרבה משפחות אוהבות אותה בזכות הנוף הירוק שהיא מציעה ובזכות אתרי הסקי שבה .

בירת המחוז היא גראץ (Graz) וידועה כעיר הסטודנטים בזכות כמות האוניברסיטאות המתקיימות בה .

מערב אוסטריה

האזורים המועדפים לטיול באוסטריה עם ילדים הם שני אזורים הנמצאים במערב מדינה אוסטריה  :

1.♥ זלצבורג (Salzburg) היא מדינה וגם בירת מדינת זלצבורג , היא מרכזית מאוד לטיולים ונמצאת במרחק קילומטרים בודדים מהגבול של אוסטריה עם גרמניה , כשלוש שעות נסיעה מוינה ושעתיים ממינכן , ומכאן שניתן לשלבה בטיול לאחת מהערים הללו .
זלצבורד היא העיר הרביעית בגודלה באוסטריה כולה ותיירותית מאוד לא רק בזכות העובדה שהיא עיר הולדתו של מוצרט אלא גם בזכות הגנים המעוצבים , נהר זלצך שעובר בה והנוף האלפיני שעוטף אותה .

זלצברוג היא יעד מועדף לטיול עם ילדים בזכות המרחק הקצר ממינכן ווינה וגם בזכות ריכוז הפעילויות והאטרקציות שהיא מציעה לילדים – למרות שהעיר אינה הגדולה ביותר יש בה 34 מוזיאונים !!! יותר מכל עיר אוסטרית אחרת .

2.♥ טירול (Tirol) היא מדינה במערב אוסטריה , גובלת במערב- עם מדינת פורארלברג , במזרח -עם מדינת קרינתיה ומדינת זלצבורג , בצפון -עם בוואריה בגרמניה ובדרום – עם איטליה .

מדינת טירול מתחלקת לשני חלקים : צפון טירול ומזרח טירול וביניהם מדינת זלצבורג במרחק 20 ק"מ .

גם מדינת טירול הוא אזור אטרקטיבי לטיול משפחות בזכות הנופים ומגוון עשיר של אטרקציות לכל הגילאים ובמיוחד למשפחות עם ילדים .

אזורים נוספים במערב אוסטריה הם :

פורארלברג (Vorarlberg) היא מדינה במערב אוסטריה בירתה היא העיר ברגנץ (Bregenz) ,ידועה כאזור האלפיני של אוסטריה , גובלת במערב עם נהר הריין , במזרח עם הרי ארלברג ובדרום – עם הרי סילברטה ורטיקון . גובלת עם מדינות שוויץ , גרמניה (בוואריה) , ליכטנשטיין ועם מדינת טירול האוסטרית .

קרינתיה (Carinthia) היא מדינה בדרום אוסטריה מוקפת בהרים היוצרים את הגבול הטבעי בינה לבין שכנותיה . קרינתיה גובלת עם סלובניה ואיטליה בהרי האלפים המזרחיים , בצפון מערב – עם זלצבורג ובמזרח עם שטיריה . עיר הבירה של קרינתיה היא קלגנפורט (Klagenfurt) .

מדינת קרינתיה מפורסמת בזכות הכביש האלפיני הגבוה של גרוסגלוקנר ומהווה את אחת מהאטרקציות המרכזיות באוסטריה כמו גם בזכות האגם ווטרזה האטרקטיבי למשפחות בקיץ .

איך מגיעים לאוסטריה?

לטיול באזור זלצבורג מומלץ לנחות בוינה או מינכן

לטיול באזור טירול מומלץ לנחות במינכן או ציריך (ציריך יקרה מאוד ,משפיע בהשכרת רכב ומלון  בלילה הראשון אם נוחתים בלילה ).

ליתר המדינות באוסטריה ניתן להגיע במגוון רחב של אפשרויות בהתאם לגבולותיה הכתובים מעלה.

דברים לראות באוסטריה עם ילדים

הפעילויות המוצעות לילדים ולמבוגרים כל כך עשירות וכל אחד ימצא את מבוקשו: פעילויות נוף וטבע, צלילי מוזיקה קלאסית ,מזחלות הרים ועוד הרבה אוצרות שרק אוסטריה יודעת להעניק.
כדי שלא תבזבזו זמן יקר הכנו את ההמלצות של כל המשפחות בקבוצת הפייסבוק "אוסטריה עם ילדים" והכל מוגש כאן.

מוכנים לקבל את ההמלצות הכי חמות של הקבוצה ? לחצו על הכפתור הירוק

מזג אוויר באוסטריה

אוסטריה היא מדינה הררית ולכן הטמפרטורות בה יהיו קרות יחסית והיא מתאימה למי שרוצה לזכות במזג אוויר קריר ונעים גם בחודשי הקיץ.

חורף

חודשים : דצמבר עד פברואר , (1-) מעלות ביום עד (9-) בלילה , ביגוד מומלץ : מעיל חורף, נעליים להליכה בשלג, ביגוד תרמי ,כובע, כפפות וצעיף .

קיץ

חודשים : יוני עד אוגוסט, 26 מעלות ביום עד 16 בלילה, ביגוד מומלץ : ביגוד ארוך קל, מטריה, מעיל גשם . הקיץ באוסטריה מאוד נוח ומאפשר בילוי קריר בחודשי הקיץ.

אביב

חודשים : מרץ עד מאי, 21 מעלות ביום עד 10 מעלות בלילה , ביגוד מומלץ : מעיל מחמם, ביגוד ארוך, מטריה, נעליים אטומות למים, צעיף וכובע.

סתיו

חודשים : ספטמבר עד נובמבר, 20 מעלות ביום עד 10 בלילה , ביגוד מומלץ : מעיל מחמם, ביגוד ארוך, מטריה, נעליים אטומות למים, צעיף וכובע.

טיפים לטסים לאוסטריה לטיול עם ילדים

  • את האזורים המומלצים באוסטריה לא "מכסים" בטיול אחד של שבוע – עשרה ימים , לאוסטריה נדרש קצת יותר סבלנות ולכן המלצתי היא אחת משתיים : להאריך את הטיול לשבועיים או לחזור שוב לאוסטריה (שזה תמיד כיף! )
  • קחו בחשבון שלישון 2 לילות באותו מלון מתורגם בעצם ליום אחד נטו של טיול מהיר 🙁
    ממליצה לכם ללון באזור אחד לפחות 4 לילות כדי להנות מלפחות – 3 ימי טיול ולהיות שמחים ומאושרים וגם להרגיש "מקומי" בבית הקפה השכונתי במקום .
  • כדי לחסוך בעלויות המלצתי היא לנחות במינכן ולקחת את הרכב השכור ממינכן ,לקיחת רכב ממינכן יכולה להוזיל את עלות השכרת הרכב בכמה מאות שקלים .
  • טיפים נוספים תפגשו במסלולי המשפחות באתר

חברים בקהילת "יעדים עם ילדים" מפרגנים

רחל קאופמן

אף פעם לא מאוחר להודות ליעדים עם ילדים ולמקס מבית לאומי קארד על המתנה של תור מזורז VIP בנתב"ג לכל המשפחה (קבוצת "אוסטריה עם ילדים" – אוגוסט 2019 )

ניצן מורן ידגר

תודה לכם יעדים עם ילדים על הזכייה בכניסה לטרקלין דן לכל המשפחה זה המקום לנוח בו שיש עיכוב של שעתיים בטיסה 🙂 (קבוצת "היער השחור עם ילדים "- אוגוסט 2019 )

צופיה דרי

איזה קבוצה נהדרת אני קוראת כל פיסת מידע, עושה חיפושים לפי נושאים ולומדת מלאאאא לקראת הנסיעה שלנו להולנד. זו פעם ראשונה שלנו בחו"ל עם ילדים. (קבוצת "הולנד עם ילדים" -מאי 2022)

אורית דמתי פרייריך

תודה ליעדים עם ילדים על הזכיה ב-4 כרטיסים לאפטלינג. היה אחלה בילוי. יום קסום. הצטרפתי לקבוצה "הולנד עם ילדים" כחודש לפני הטיול, קיבלתי טיפים, שאלתי שאלות… וגם זכיתי בכרטיסים. הכרטיסים חיכו לי בקופת אורחים. הגעתי כמו מלכה, בלי תור והכל תיקתק. היום חגגנו לאופק 14. מה יותר מושלם מחגיגה בפארק היפה הזה. תודה 🤩😍🤩(קבוצת "הולנד עם ילדים"- אוגוסט 2019)

לימור אילני

תודה מכל הלב למנהל הקבוצה הולנד עם ילדים ויעדים עם ילדים, גם על עצם קיומה של הקבוצה וגם על כרטיסים לאפטלינג שזכינו בהן במסגרת תחרות בקבוצה, נעזרנו המון בקבוצה (קבוצת "הולנד עם ילדים"- ינואר 2019)

ביטוח נסיעות מוזל בקליק

10% הנחה בחברות הביטוח המובילות
$ 2
5
ליום
  • לוחצים, משווים ורוכשים און ליין
  • מקבלים עד 6 הצעות מחברות הביטוח המובילות בשוק
  • 10% בחברות כלל, הפניקס והראל במעמד הרכישה
  • הביטוח דרך סוכן ביטוח אור שי מגוון
בלעדי !!
מחשבון השוואת ביטוח נסיעות חול
דילוג לתוכן